Haber

İsrail Güçlerinin Batı Şeria’daki Baskınlarında 3 Filistinli Öldü, 38 Yaralandı

BATI: İsrail güçlerinin işgal altındaki Batı Şeria’nın farklı kentlerine düzenlediği baskınlarda 3 Filistinli öldü, 38 kişi de yaralandı.

İsrail güçleri gece boyunca Batı Şeria’nın farklı noktalarına çok sayıda baskın düzenledi.

Filistin haber ajansı WAFA’nın güvenlik ve sağlık kaynaklarına dayandırdığı haberine göre baskınların adresi; Nablus’un doğusunda Cenin, Asker ve Balata mülteci kampları, Ramallah’ın batısında Beit Rima kasabası, El Halil’in Beni Naim kasabası ve Et-Tabaka köyü, Tubas’ın güneyinde Tammun kasabası ve Nablus’un kuzeybatısında Barka kasabası.

Askeri Mülteci Kampına baskın sırasında Filistinliler ile İsrail güçleri arasında çıkan çatışmada göğsünden ağır yaralanan 1 kişi öldü, 10 Filistinli de yaralandı. Balata Mülteci Kampına düzenlenen baskında 4 Filistinli yaralandı.

Baskın sırasında İsrail güçleri, mayıs ayında öldürülen Hasan Katanani’nin ailesinin yaşadığı, daha önce boşaltılan iki katlı evi bombayla patlattı.

Beyt Rima kasabasına düzenlenen baskında çıkan çatışmada Nasser Abdullatif el-Bergusi isimli Filistinli hayatını kaybetti, 11 kişi de yaralandı.

Tammun kasabasına düzenlenen baskında 1 Filistinli öldü, 5’i gerçek kurşunla vurulan 7 Filistinli de yaralandı. Ayrıca 1’i kadın 3 Filistinli de gözaltına alındı.

El Halil’in Et-Tabaka köyüne düzenlenen baskında çıkan çatışmada bir Filistinli bacağından vuruldu. Beni Naim kasabasında çıkan gazdan onlarca kişi etkilendi ve boğulma tehlikesi yaşadı.

Cenin’deki baskında İsrail güçleri ile Filistinliler arasında şiddetli çatışmalar yaşandı ve 5 Filistinli yaralandı.

Cenin ve Es-Şile el-Harisiyye kasabasına düzenlenen baskınlarda 5 Filistinli gözaltına alındı.

Nablus’un kuzeybatısındaki Barka kasabasında 5, Avarta kasabasında ise 3 Filistinli gözaltına alındı.

İsrail güçleri her gün Batı Şeria’nın farklı bölgelerine baskınlar düzenliyor. Bu baskınlarda çok sayıda Filistinli gözaltına alınıyor ve Filistinlilerin evleri yıkılıyor. Filistinlilerin karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmalarda çok sayıda kişi öldü ve yaralandı.

Son verilere göre İsrail güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin işgal altındaki Batı Şeria’daki saldırılarında ölen Filistinlilerin sayısı 110, yaralıların sayısı ise 1900 olarak açıklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu