Haber

Zelensky, ülkesindeki elektrik kesintileriyle ilgili açıklama yaptı

Ukrayna Devlet Lideri Volodymyr Zelenskiy, Rus ordusunun Ukrayna’daki kritik elektrik altyapılarına yönelik saldırılarının yol açtığı hasar nedeniyle devam eden elektrik kesintilerine ilişkin durumun “ciddi” olduğunu belirtti.

Telegram hesabından paylaştığı günlük video açıklamasıyla halka seslenen Zelenskiy, Ukrayna genelinde elektrik kesintilerinin devam ettiğine dikkat çekti.

Rus güçlerinin özellikle elektrik altyapılarını hedef alması sonucunda Kiev, Odessa, Lviv ve diğer bölgelerde elektrik kesintilerinin devam ettiğini söyleyen Zelenskiy, Ukrayna’daki enerji sorunlarına ilişkin “durumun ciddi” olduğu değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefon görüşmesi yaptıklarını belirten Zelenskiy, Karadeniz Tahıl Koridoru’nun genişletilmesi ile Türkiye ve Ukrayna için büyük değer taşıyan küresel gelişmeleri ele aldıklarını kaydetti.

Öte yandan Zelenskiy, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile telefon görüşmesi yaptığını, önümüzdeki saatlerde ABD Lideri Joe Biden ile telefonda görüşeceğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu