Teknoloji

Twitter’dan Microsoft’a çarpıcı suçlama!

Twitter’ın sahibi Elon Musk’ın avukatı Alex Spiro, Microsoft’un Twitter’ın veri tabanından bilgi çekerek yaptığı ihlalleri anlatan mektubu Microsoft yetkililerine iletti.

Spiro, Microsoft CEO’su Satya Nadella ve şirketin yönetim kuruluna gönderdiği mektupta, Microsoft’un Twitter ile yaptığı anlaşmada aşırı veya kötü amaçlı kullanımın yasak olduğunu belirterek, bu sınırlamalara rağmen Microsoft’un 26 milyardan fazla Twitter paylaşımını izinsiz kullandığını savundu. sadece 2022’de.

Spiro, Microsoft’un verilerin kullanım amacını Twitter’a bildirmesi gerektiğini ancak bilgi tabanından bilgi alan 8 uygulama programlama arayüzünün (API) 6’sında bunu yapmadığını belirtti.

Nisan ayı itibarıyla Microsoft’un Twitter API kullanan en az beş ürünü olduğunu belirten Spiro, şunları söyledi: “Microsoft, Twitter’ın API’lerine ve içeriğine sürekli erişim için ödeme yapmayı reddetti.”ifadesini kullandı.

Microsoft Sözcüsü Frank Shaw, Microsoft’un mektupta yer alan soruları inceleyip ardından uygun biçimde yanıt vereceğini duyurdu.

Musk daha önce Twitter sayfasında, Microsoft ve ortağı OpenAI’yi kullanarak Twitter verilerini ChatGPT gibi yapay zeka sistemleri geliştirmek için kullanmıştı. “yasadışı”kullanmakla suçlanıyor “deneme süresi”açıklamasını yaptı.

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu