Haber

TDED’den depremzedelere yaşam malzemesi desteği

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Türk Dili ve Edebiyatı Derneği’nin (TDED) tüm şubelerde toplanan yardımları afet bölgelerine gönderdiği bildirildi.

Dernekten yapılan açıklamada, Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerin ardından TDED’den 80 kişilik gönüllü ekibin deprem bölgesine gittiği belirtildi.

Açıklamada, 2 yardım çadırı, 60 konteyner, 63 ısıtıcı, 72 yatak, 415 battaniye, 5 bin 645 paket giysi ve ayakkabı, 1050 kilo kuru gıda, 507 koli su, 63 koli mama, 1 sağlık çalışanı, 11 Bir koli sağlık malzemesi, 256 koli hijyen malzemesi, 118 koli çocuk bezi ve bin parça ekmeğin 31 tırla afet bölgelerine gönderildiği belirtildi.

Açıklamada, bağışçıların nakdi bağışlarının dernek tarafından AFAD ve Kızılay’a yönlendirildiği, TDED’in aldığı nakdi yardımların ise AFAD hesabına aktarıldığı belirtildi.

Derneğin AFAD, Kızılay, valilikler, belediyeler ve kaymakamlıklar ile her zaman iş birliği ve iletişim halinde olduğuna işaret edilen TDED’in ayni ve nakdi yardımlarını sürdürdüğü kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu