Haber

Şahin: Yaptığımız anketlerde Kemal Bey’in ilk turda ipi elinde tuttuğuna dair bir sonuç çıkmadı.

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, Artı TV’de katıldığı canlı yayında gündemi değerlendirdi. Şahin, 14 Mayıs’ta yapılan seçim öncesi yaptıkları anketlerin hiçbirinde Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilk turda galip gelmediğini belirterek, “Birinci turda bitecek gibi bir algı vardı ve bu son derece üzücüydü. yanlış.”

Şahin, “Yapmış olduğunuz anketlerde ilk turda topu Kemal Bey’in tuttuğuna dair bir sonuç çıkmadı. Bunu CHP’li arkadaşlarımız da biliyor. Partinin bütün bileşenlerinin önünde mevcut sandıklar vardı. Millet İttifakı ama özellikle son hafta yapılan mitingler nedeniyle çarşıya çıktığınızda hava muhteşemdi.Bir bakıma değişim iradesi yansıdı ve bu olumlu havadan etkilenerek bir algı satın alındı. birinci cinste iş bitecekmiş gibi.Bu son derece yanlıştı.Ancak bu herkesin elinde somut verilerle ikinci türe bırakılan bir seçimdi.Seçim sonuçları açıklanır açıklanmaz ben CHP Genel Merkezi’ne gönderilen “Ben o sırada öyleydim. 8-8:15 itibariyle sonuçlar aşağı yukarı belliydi” dedi.

‘TROLLERE EKMEK GETİREMİYORUZ’

Daha sonra sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Şahin, “Biz ne söylediğimizin farkındayız. Trollere ekmek yapmayacağız. 28 Mayıs’ta yarım kalan işleri bitireceğiz ve Kılıçdaroğlu Bey’i seçeceğiz. 13. Cumhurbaşkanı inşallah…” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu