Haber

Rusya: Ukrayna’nın 20 güdümlü füzeyle saldırı girişimi engellendi

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Rusya hava savunma sistemleri, Ukrayna’nın Rusya topraklarındaki tesisleri 20 havadan güdümlü füzeyle hedef alarak gerçekleştirmeye çalıştığı terör saldırısı girişimini Moskova saatiyle 17.00 sıralarında önledi. .

“Moskova saatiyle 17.00 sıralarında, Kiev rejiminin Rusya Federasyonu topraklarındaki tesislere yönelik 20 adet havadan güdümlü füze kullanarak terör saldırısı düzenleme girişimi önlendi. “Görevdeki hava savunma sistemleri Karadeniz üzerinde 17, Kırım Yarımadası üzerinde ise 3 Ukrayna füzesini imha etti.”Açıklamada, imha edilen füze modüllerinin Kırım’ın Lyubimovka bölgesindeki askeri birlik alanına düştüğü, birlik içindeki uçakların herhangi bir şekilde zarar görmediği vurgulandı.

‘Hava savunma sistemleri Sevastopol üzerinde 6 füzeyi imha etti’

Öte yandan Sivastopol Valisi Mihail Razvojayev, hava savunma sistemlerinin Sevastopol üzerinde en az 6 füzeyi düşürdüğünü ve şehre yönelik kapsamlı saldırının püskürtüldüğünü açıkladı.

Razvojayev, Telegram kanalındaki paylaşımında, “Askerlerimiz Sevastopol’a yönelik kapsamlı bir saldırıyı püskürttü. “İlk bilgilere göre en az 6 füze düşürüldü” dedi.

Sevastopol’da ilk hava saldırısı alarmının Moskova saatiyle 16.27’de (Türk lirası ile aynı) verildiğine dikkat çeken Razvojayev, kentteki hava savunma sistemlerinin bir füzeyi düşürdüğünü, modüllerin Lyubimovka’daki yerleşim alanına düştüğünü, orada da füzelerin bulunduğunu belirtti. olayda herhangi bir yaralanma olmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu