Haber

Diyarbakırlı Ramazan Hoca Mezheplerle İlgili Sözlerinden Dolayı Öldürüldü

Sosyal medyada ‘Diyarbakırlı Ramazan Hoca’ olarak bilinen ve dün İstanbul Fatih’te bıçaklanarak öldürülen Ramazan Pişkin’in, 2 hafta önce paylaştığı videoda, yanına gelen bazı kişilerden rahatsız olduğunu söylediği ortaya çıktı. mezheplerle ilgili söylediği sözlerden dolayı iş yeri.

Olay, dün saat 14.00 sıralarında Cerrahpaşa Mahallesi’nde Ramazan Pişkin’e ait çay ocağında meydana geldi. Pişkin’in bıçaklandığını gören vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Polis ekipleri bölgede güvenlik önlemi aldı. Sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi olay yerinde yapılan Pişkin, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Pişkin, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Polis, olayın ardından kaçan saldırganın yakalanması için çalışma başlattı. Otopsinin ardından Pişkin’in naaşı yakınlarına teslim edilerek Diyarbakır’a getirildi. Pişkin’in cenazesi kılınacak namazın ardından defnedilecek.

‘GELİYORLAR, maalesef bizi burada rahatsız ediyorlar’

Polisin şüpheliyi yakalama çalışmaları devam ederken, sosyal medyada ‘Diyarbakırlı Ramazan Hoca’ diye paylaşım yapan Pişkin’in 2 hafta önce yayınlanan görüntüsü ortaya çıktı. Pişkin, görüntülerde mezheplerle ilgili söylediği sözlerden dolayı rahatsız olduğunu belirterek, “Maalesef bana karşı yoğun bir kampanya var. Adının bir değeri yok. Kendini tanımayan insanlarla işim olamaz. Edepten, edepten, ahlâktan mahrumlar. Ne bu dünyada, ne de ahirette. Ben bütün mezheplerin sapkın olduğunu söylemedim.” Sapkınlıklar ve hurafeler var. Maalesef kazanca dönüştüler. Hepsi mutlak anlamda değil. Bunlar genel anlamda sorun teşkil ediyor. Bir korkutma politikası var. Bunu her zaman söylüyoruz. Hepsinin tamamen sapık olduğunu söylemiyorum. Nitelikli hocalarımız ve şeyhlerimiz var. Ancak genel olarak mezhepler sapkınlık ve hurafelerle doludur. . Tasavvuf ve mezhep bir yorumdur. Bu seni bağlar. İslam’ın veya Kur’an’ın bir bölümü değildir. Bu bir mezhebe dayalı yorumdur, sizi bağlar. Hepsini bir arada alıp çöpe atmıyoruz. Hiçbir zaman kimseye küfretmedik, hakaret etmedik. Kimseden endişemiz yok. Güzel Belli bir dille söylüyoruz. Bu yola yüce Allah’ın izniyle geldim. Kimseyle ilgili hiçbir endişem yok. Ne yazık ki dükkanıma bazı cahil insanlar geliyor. Allah cahillere hidayet versin. Buraya gelip ortalığı karıştırıyorlar. Biz de diyoruz ki; Arkadaşlar bu konuyu kapatalım, ya sessizce oturun ya da lütfen dağılın. Yıkıcı, provokatif eylemlerde bulunmayalım. Maalesef buraya gelip bizi rahatsız ediyorlar. Kıyamet gününde hatalarınızın hesabını nasıl vereceksiniz? “İki elim de senin üzerinde olacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu