Haber

Murat Kurum: İstanbul’un 39 ilçesinde tamamlanan konut sayısı Gaziosmanpaşa’daki rakamımıza ulaşamadı.

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, mevcut İBB yönetimini eleştirerek, “İstanbul’un 39 ilçesinde tamamladıkları konut sayısı Gaziosmanpaşa’daki rakamımıza ulaşamadı” dedi. söz konusu.

Gaziosmanpaşa Belediyesi Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen Yenidoğan İlçesi Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma ve Bağlarbaşı İlçesi Kentsel Dönüşüm Projesi Kura Töreninde konuşan Kurum, 6 Şubat depreminin acısını dindirmek için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi.

Bugün depremden etkilenen tüm illerde ilk konutları teslim ettiklerini belirten Kurum, afetzede tek bir kişi bile evi olmayan kalmayıncaya kadar çalışmalara devam edeceklerini vurguladı.

Gaziosmanpaşa’da tamamladıkları konut sayısının 5 bini aştığını belirten kurum, “Mevcut İBB yönetimi İstanbul genelinde Gaziosmanpaşa’da ulaştığımız rakama ulaşamadı. İstanbul’un 39 ilçesinde tamamladıkları konut sayısı ise 5 bini aştı” dedi. Gaziosmanpaşa’da bizim sayımıza ulaşamadılar. Milletimize verdikleri sözleri yerine getiremediler. Biz ‘çalışma siyaseti’ diyoruz ve söylemeye devam edeceğiz. Anne babalarımızın, çocuklarımızın başlarını eğmelerini istiyoruz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2012 yılında başlattığı “Türkiye’nin Büyük Dönüşüm Hareketi” sonucunda güçlü bir dönüşüm iradesi ortaya koyduklarını belirten Kurum, “Bakanlığımızla, ilçe belediyelerimizle, İstanbul’un her yerinde gece gündüz çalışıyoruz. Her mahallede, her sokakta.” Yorulmadan çalışıyoruz ve şehrimizi depreme hazırlıyoruz. Yerinde, gönüllü ve hızlı dönüşüm ilkelerimize her zaman sadık kalıyoruz. Bu bağlılığın sonuçları ortadadır. 2012 yılından bu yana özel sektörümüzü teşvik ederek İstanbul’da 800 binin üzerinde konutun dönüşümünü tamamladık. İstanbul’da kentsel dönüşüme kararlıyız. “Sağlıksız, riskli hiçbir binayı sahipsiz bırakmamaya kararlıyız.” dedi.

“1 Nisan itibarıyla 650 bin yeni konutun inşaatına başlayacağız”

Kurum, sorumluluk duygusuyla hareket ettiklerini kaydederek şöyle devam etti:

“Kangrene dönüşen Fikirtepe’de kentsel dönüşümü yeniden başlattık. Gaziosmanpaşa’da binlerce yeni konut için çalışmalara başladık. 60 bin konutlu Türkiye’nin ilk akıllı şehrini Esenler’de inşa ediyoruz. Çamlıca Mescidi ve çevresi, Kirazlıtepe, Ferah ve Mehmet Akif Ersoy mahallelerinde kentsel dönüşümde adeta tarih yazıyoruz.Yıllardır beklenen kentsel dönüşüm çalışmalarımızı Üsküdar’ın hemen yanındaki Ataşehir Şerifali Çiftliği’nde kararlılıkla sürdürüyoruz.Kağıthane Yahya Kemal Mahallesi Zeytinburnu Beştelsiz ve Telsiz mahalleleri, Bağcılar Demirkapı’da, Güngören Tozkoparan’da, Sultanbeyli’de. “Mimar Sinan Mahallesi’nde kentsel dönüşüme tüm hızıyla devam ediyoruz. Beykoz’un Tokatköy İlçesi’nde vatandaşlarımızla birlikte yeni evlerimizin çalışmalarına hızla devam ediyoruz.”

Gaziosmanpaşa’da yeni konut ve mağazaların temellerini atıp kura çekmenin heyecanını yaşadıklarını anlatan Kurum, yerinde dönüşümle insanların mahallelerinde komşularıyla birlikte yaşamaya devam edeceğini söyledi.

Kurum, İstanbul’a sahip çıkacaklarını ve her zaman onu üretenin, inşa edenin, canlandıranın yanında olacaklarını vurgulayarak sözlerini şöyle tamamladı:

“Çok şükür her gezdiğimiz ilçede yeni bir temel atıyor, yeni bir açılış yapıyor, milletimizin geleceği için yeni müjdeler veriyoruz. İnşallah 1 Nisan sabahı 650 bin ilçenin inşaatına hızla başlayacağız. yeni konut ve 100 bin sosyal konut.’Sadece İstanbul.’ Diyeceğiz.Bizi her zaman sokakta, kentsel dönüşüm sahasında, Gaziosmanpaşa’daki metro şantiyesinde göreceksiniz. 16 milyon insanın kardeşi ve çocuğu olmaya talibiz. Gaziosmanpaşa’nın ne ihtiyacı varsa onların yanında olacağım. Daha önce yarım kalan kentsel dönüşüm projelerini nasıl tamamladıysak bundan sonra da tamamlamaya devam edeceğiz. Hasan Tahsin “Liderimizle el ele vererek güzel Gaziosmanpaşa’yı daha da güzelleştireceğiz.”

Konuşmanın ardından Yenidoğan Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm alanına dualar eşliğinde canlı bağlantı sağlanarak projenin temeli atıldı. Daha sonra Bağlarbaşı İlçesi Kentsel Dönüşüm Projesi kura çekimi yapıldı.

Törene Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, AK Parti milletvekilleri Adem Yıldırım, Derya Ayaydın, Hasan Turan, AK Parti ve MHP ilçe başkanları, örgüt üyeleri ve konutları kentsel dönüşümden geçen vatandaşlar katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu