Ekonomi

Jack Henry, fintech talebi arttıkça kar tahminini yükseltti

Teknoloji analitiği ve ödeme işleme hizmetleri sağlayıcısı Jack Henry & Associates, tüm yıl kâr görünümünü yükseltti ve ikinci çeyrek kârında artış bildirdi. Öncelikle toplumsal ve bölgesel finans kurumlarına hizmet veren şirket, finansal teknoloji ürünlerine yönelik talepte bir artış yaşadı.

Monett, Missouri merkezli fintech firması, 2024 mali yılı için hisse başına kazancın, daha önce öngörülen 4,98 ila 5,04 ABD Doları aralığına göre bir artışla 5,09 ABD Doları ile 5,13 ABD Doları aralığında olmasını bekliyor. Revize edilen bu tahmin, 31 Aralık’ta sona eren kârlı ikinci çeyreğin ardından geldi; şirket, bir önceki yılın aynı döneminde hisse başına 1,10 $’a kıyasla hisse başına 1,26 $ net gelir bildirdi.

Jack Henry’nin performansı hem süreç hem de hizmet ve takviye segmentlerindeki büyümeyle desteklendi. Hizmetler ve temel gelirler geçen yılın rakamlarına göre %7,3 artışla yaklaşık 312 milyon $’a yükselirken, işlem gelirleri %8,9 artışla 233,71 milyon $’a yükseldi.

Geçtiğimiz ay CEO David Foss’un 30 Haziran’da emekli olacağının duyurulması ile şirketin liderliği de bir geçiş döneminden geçiyor. Foss’un ayrılmasının ardından, Operasyon Direktörü Greg Adelson’un 1 Temmuz’dan itibaren CEO rolünü üstlenmesi planlanıyor. Bu değişiklik Dümenin başına geçmesi, güçlü bir büyüme ve şirketin geleceğine ilişkin iyimserliğin olduğu bir döneme denk geliyor.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu