Haber

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, partisinin Samsun İl Kongresi’nde konuştu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Bedava başbakan olmak istemiyorum, kimseyle pazarlık yapmadım, etmeyeceğim. Bunu hak edeceğiz, İYİ Parti birinci parti olacak” dedi. dedim.

Akşener, Mustafa Dağıstanlı SporPartisinin Salon’da gerçekleştirilen 3. Olağan Samsun İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, hikayesi olan kişilerin oluşturduğu bir siyasi parti olduklarını söyledi.

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının 13’üncü cumhurbaşkanı olacağını öne süren Akşener, “Stratejiniz, Türkiye sevginiz, millet sevginiz, ‘Türkiye’nin ve çıkarları karşısında boynum kıldan incedir’ dedi. milletim.’ “Siz tavrınızı koymasaydınız, İYİ Parti kurulmasaydı biz bugün ne konuşuyor olurduk? Bu diktatörlük heveslilerinin ülkenin bütün değerleri ile top oynadığı, geleceğe inancı kaybolmuş, umutsuz bir Türkiye ile karşı karşıya kalırdık.”

Seçimlerden GÜZEL Parti’nin birinci parti olarak çıkacağını savunan Akşener, “Millet İttifakı’nın seçimi kazanacağına inandığımız ve inandığımız için bu ülkeden ayrılmayı erteleyen çocuklar adına, yürürken endişeleniyorlar. sokakta ve ‘Ne yapacağım?’ diye sorun. Umudunu yitiren, her dakika şiddete maruz kalan ve maruz kalmaktan endişe duyan, ‘İşte seçim geliyor, inşallah kazanırız’ diyor. Bize inanan kadınlar, hakları yerde sürünen istismara uğrayan çocuklar, 6 yaşında evlendirilenler, ‘Ya evlenseler.’ “Türkiye diye bir ülkede o çocuklar adına bu seçimden birinci parti çıkmalıdır. Ben bedava başbakanlık istemiyorum, kimseyle pazarlık yapmadım, etmeyeceğim. Biz hak edeceğiz, İYİ Parti birinci parti olacak.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’ye borçları olduğunu ifade eden Akşener, “Kurulduğumuzda her şey nasıl değiştiyse, seçime gittiğimizde de bu ülkede bir parti çıkınca ne değişecek bir düşünün. Bu ülkeye, bu millete borcumuz var. Atatürk’ün değerlerini alt üst ettiler.Savaş ilan ettiler.Cumhuriyet’in değerlerini alt üst ettiler.Bütün bunlar için İYİ Parti birinci parti olarak çıkmalıdır.Atatürk için birinci parti çıkmalıdır. Cumhuriyet için birinci parti çıkmalı Kadınlar, çocuklar, çevremiz, doğamız, katledilen, yakılan, yok edilen ormanlarımız, ormanda ‘beyaz et’ diyen zihniyeti yıkmak için birinci partiyi başlatmak zorundayız. ‘ diye yanan yaratıklara, “Ayakkabıları eskittik çok şükür.” dedi.

Başörtüsü için anayasa değişikliği teklifine değinen Akşener, şöyle devam etti:

“Sayın Kılıçdaroğlu, helal rıza çerçevesinde olduğunu öne sürerek başörtüsüne ilişkin kanun teklifinde bulundu. Sayın Erdoğan bunu kendisine pas olarak gördüğünü savundu. ‘Kılıçdaroğlu bana pas attı, ben dönerim’ dedi. bir gol haline geldi.’ 28 Şubat’ta çile çeken kadınların, anaların, babaların, eşlerin, kardeşlerin acısı, o ruhlar dünyasının zulme uğrayarak getirdiği bu ülkede 20 yıl hüküm sürdü size ‘millet adamı’ denildi. Meğer bunların hepsi paslanmış ve puanlanmalıydı.Ben o zamanlar iki başörtülü yeğenimin halasıydım.O kızlar neler yaşadı biliyor musunuz?Elbette biliyorsunuz ama Erdoğan Bey’i unutmuşsunuz.Sizin için, güç her şey oldu.Gol atmak için başörtüsüyle ilgili anayasa metni getirdiler.Cumhuriyet Halk Partisi ile görüştük, DEVA Partisi ile ortak olduk.Düzeltme yaptık.Bak düzeltme bir değişiklik bile değil.Çünkü bu kadar. Gol atmak üzere olması, gol atması, bu kadar dikkatsiz, dikkatsiz bir anayasal unsuru olan başörtüsüne, ya da dayak durumunda, ya da birisi çıkıp ‘Siyasi nedenlerle başınızı örtüyorsunuz’ diyebilir. kafanı aç.’ ‘Başınızı örtüyorsunuz’ dedik. Kadının üzerini örtmeyen veya örtmeyen giyiminde ‘Ben kafasından bahsediyorum, ondan bahsediyorum, tercihleri ​​hiçbir şekilde sorgulanamaz’ unsurunu düzelttik.Ne yaptılar? Meclis, her iki siyasi parti oybirliğiyle reddetti.Ey git hey, ‘Müminin kolunu it, ondaki imanı gör.’ Gördük ki dertleri sorunu çözmek değil, dertleri can sıkıntısını kalıcı hale getirmemek, yani rövanş meselesi olmaktan çıkarmakmış.”

Ülkelerin birbirine sarılması gerektiğini vurgulayan Akşener, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Bu ülkenin aslına dönmesi gerekiyor. Bu ülkede komşunun komşuya, birbirinin tuzu biberine ihtiyacı olduğunu bilen geleneğin yeniden tesis edilmesi gerekiyor. Bu ülkenin birbirine taş atmayan insanlarının birbirine sarılması gerekiyor. Başörtülü kadın ile başörtülü kadının genel olarak bir arada sorun yaşamadığını belirterek, “Onlarla ilgili fitnelerin bitmesi gerekiyor. Bu nedenle mukaddes değerlerimiz üzerinden birbirimizle kavgaya son verilmesi gerekmektedir. İşte GÜZEL Parti’ye olan ihtiyaç. Onun için HESAP Partisi bu seçimde birinci parti olmak zorundadır. Evet, başbakan olacağım. Çünkü evet başbakan olacağım ama birinci partinin genel başkanı olarak başbakan olacağım dedim. Bu ülkenin seçmeninin hayırsever olabilmesi için GÜZEL Parti’nin bu ülkenin birinci partisi olması, suç demeden dost ve dost gibi birbirine sarılması, birbiriyle görüşmesi gerekir. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu