Haber

Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi Spor Takımlarını Ağırlamaya Devam Ediyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi, yüksek rakımlarda konforlu tesislerde konumlanıyor. sporkadrosunu ağırlamaya devam ediyor.

Memduh Büyükkılıç’ın talimatıyla şehre kazandırılan ve 1850 metre rakımda 2 adet futbol sahası ile hizmet vermeye devam eden Başkan Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi, başta profesyonel spor takımları ve farklı branşlardaki sporcuların tercih ettiği kamp merkezi. Futbol. Türkiye’nin değerli kayak merkezlerinden Erciyes Dağı 12 ay boyunca yaz kış sporun merkezi olma yolunda ilerlerken, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde Gençlerbirliği ve İstanbulspor kamplarını tamamlarken, Memduh Büyükkılıç’ın özel önem verdiği Adıyamanspor merkezde çalışmalarını sürdürüyor. Kamp alanında Erciyes’i bir çekim merkezi haline getirecek olan Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde futbol, ​​kayak, bisiklet, atletizm, güreş, okçuluk ve profesyonel sporcuların yanı sıra farklı branşlarda kamp yapılıyor.

YÜKSEK İRTİFA KAMP MERKEZİNDE YENİ PROJELER YÜKSELİYOR

Öte yandan Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılan 1850 metre rakımda 2 adet futbol sahası ile profesyonel takımların hizmet verdiği Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi bölgesinde 4 adet sahanın inşaatı tamamlandı. . Devam eden proje kapsamında toplam saha sayısı 8’e çıkartılırken, merkezin olimpik yüzme havuzu, kapalı spor salonu, atletizm pisti ve fitness salonu ile profesyonel sporcuların ve takımların gözdesi olması hedefleniyor. – KAYSERİ

haber-olur.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu