Haber

Xi Jinping, silahlı kuvvetlerin yüksek kaliteli gelişimini destekledi

PEKİN, 25 Temmuz (Xinhua) — Aynı zamanda Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Genel Sekreteri olan Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, silahlı kuvvetlerin yüksek kaliteli yönetim ile yüksek kaliteli gelişiminin teşvik edilmesi gerektiğini vurguladı.

Xi, Pazartesi günü başkanlık ettiği ÇKP Merkez Komitesi Siyasi Bürosu’nun grup çalışma oturumunda açıklama yaptı.

Oturum, 1 Ağustos’ta kutlanacak olan Çin Ordusu Günü öncesinde gerçekleşti. Ordu Günü, Çin Halk Kurtuluş Ordusu’nun kuruluşunu anmak için kutlanıyor.

Çok yönlü askeri yönetimin güçlenmesini ÇKP’nin ideolojisindeki ve askeri yönetim tarzlarındaki derin değişikliğin bir göstergesi olarak tanımlayan Xi, bunun Çin’in sistemini ve idari kapasitesini modernize etmede oynadığı kritik rolü vurguladı.

Xi, Halk Kurtuluş Ordusu’nun yüzüncü yıllık hedeflerine ulaşılması için güçlü bir garanti sağlamak üzere silahlı kuvvetlerin modern bir yönetim sistemi inşa edilmesi yönünde çaba gösterilmesini istedi.

Küresel bilimsel ve teknolojik devrimlerdeki hızlı ilerlemeler ve askeri bağlardaki değerli değişimler karşısında Çin Halk Kurtuluş Ordusu’nun yüz yıllık hedeflerini gerçekleştirme sürecinde kritik bir yol ayrımında olduğunu hatırlatan Xi, çok taraflı askeri yönetimi güçlendirmenin değerinin tanınması gerektiğine işaret etti.

Kaynak: Xinhua / Politika

kocakoyhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu