Teknoloji

Snapchat, Artırılmış Gerçeklik Etkisi Oluşturanlara Ayda Yaklaşık 200 Bin TL Ödeyecek!

Popüler sosyal medya platformu Snapchat Lens Oluşturucu Ödülleri kendi adını taşıyan yeni bir ödül programı duyurdu. Program, uygulamada artırılmış gerçeklik deneyimi (Lens) oluşturan içerik üreticilerine yöneliktir. para kazanmaksağlayacaktır.

Şirketin yeni programı, şimdilik ABD, Hindistan ve Meksika’da kullanılacak. Burada başarılı olursa, diğer ülkelerdeki içerik üreticileri için çıkış yapacak. Programa katılım kuralları daha sonra duyurulacaktır.

En iyi performans gösteren Lensleri yaratan geliştiriciler ayda 7200$’a kadar kazanabilecekler.

Ödül programı, uygulamadaki en tanınmış Lenslerin ödül kazanmasını sağlayacaktır. Oluşturdukları Lens efektleri en iyinin ortasındaysa, platform içerik üreticilerinin ayda 7200$ (194 bin TL) kişi başı r para kazanabileceğini söylüyor. Ayrıca ödül kazananların e-posta ile bilgilendirileceği de açıklamalar arasında yer aldı.

Snap yöneticisi Sophia Dominguez, TechCrunch’a şirketin kullanıcılardan biri olduğunu söyledi. geri bildirim almak Ne istiyorsunuz; Bu nedenle yeni ödül programını diğer pazarlara açmadan önce sadece üç ülkeye getirdiklerini söyledi. Dominguez, programın geliştiricileri daha yaratıcı ve yeni Lensler oluşturmaya teşvik edip etmeyeceğini görmek istediklerini de sözlerine ekledi.

Öte yandan önde gelen Paige Piskin gibi Lens yaratıcıları, programın daha fazla insanı AR deneyimleri oluşturmaya itebileceğinden ve kullanıcıları güzelleştirebilecek şeylerin ortaya çıkabileceğinden de bahsetti.

Artırılmış gerçeklikte liderlerden biri olan Snapchat’in 300 binden fazla AR yaratıcısına sahip olduğunu da belirtelim. Platform şimdiye kadar kullanıcılar tarafından kullanıldı. 3 milyon Lens 5 trilyondan fazla görüntülendiyaratıldığını söylüyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu