Haber

Sinoplu 14 gönüllü tesisatçı deprem bölgesine uğurlandı

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen bölgede yürütülen çalışmalara destek amacıyla Sinop’un Boyabat ilçesinden 14 istekli tesisatçı Elbistan ilçesine gitti.

Sinop Vali Yardımcısı Ahmet Berkay Deniz vitrifiye ustalarının uğurlama programında yaptığı konuşmada, Boyabat halkının her zamanki gibi cömertliğini gösterdiğini söyledi.

Ustalara örnek davranışlarından dolayı teşekkür eden Deniz, “14 sıhhi tesisatçımız Kahramanmaraş Elbistan’da kurulan konteynerlerin tesisatını yapmak ve bölgede ne gibi bir sorun varsa tamir etmek için bölgeye gönüllü olarak gidiyor. Allah hidayet versin.” Bölgedeki kardeşlerimizin ızdırabını bir nebze olsun hafifletmek dileğiyle, Şartlarını iyileştirmek için ellerinden geleni yapacaklardır. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Sağ salim gitsinler, sağ salim gelsinler.” terimleri kullandı.

Boyabat Marangozlar ve İnşaatçılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Murat Yükselecek, istekli üyelerine teşekkür ederek, “Ülkemizde böyle ustalar ve evlatlar olduğu müddetçe devletimiz ve milletimizle Allah’ın izniyle bu musibetin üstesinden geleceğiz” dedi.

Tesisatçılar daha sonra iki minibüsle Elbistan’a gitmek için yola çıktı.

haber-of.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu