Haber

ŞİLE’DE PATLAYAN DENİZ MAYINI; RESTORAN HASARLI

– Şile’de serbest bırakılan bir deniz mayını sahile çarparak patladı. Patlamanın ardından ölen ya da yaralanan olmazken, sahildeki bir restoranın camları patladı. Patlama anı ise yakındaki bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

Geçtiğimiz hafta Şile’de meydana gelen olayda; Serbest kalan deniz mayını kıyıya çarparak patladı. Patlamada ölen ya da yaralanan olmazken, bir restoranın camları kırılarak hasar oluştu. Haber verilmesi üzerine olay yerine polis ekipleri çağrıldı. Olay yerine gelen polis ekipleri patlamanın olduğu yerde inceleme yaptı. Yapılan incelemelerde, patlayan deniz mayını koruma altına alındı. Mayının patlama anı bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Şubat 2022’de başlayan Rusya-Ukrayna Savaşı sırasında Karadeniz’e döşenen deniz mayınlarının bir kısmı serbest bırakılarak çevre ülkelere sürüklendi. Polis ekiplerinin patlamayla ilgili soruşturmasının sürdüğü öğrenildi.

Görüntü dökümü:

-Mayın patlama anına ait işyeri güvenlik kamerası -Hasarlı işyeri cep telefonu görüntüsü -Kıyıdan Şile görünümü -Genel ve detaylar

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu