Haber

Murat Kurum: Halkımız İnancını Huzur İçinde Doya Doya Yaşamalı

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Lider adayı Murat Kurum, Caferi Derneği’ne yaptığı ziyarette, “Milletimiz inancını huzur içinde, korkusuzca doyasıya yaşamalı. Bu anlayışla herkese eşit davranacak ve eşit davranacağız. Belediye hizmetlerinde adil.” söz konusu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kurum, seçim kampanyası kapsamında dün akşam Küçükçekmece’deki Caferi Derneği’ni ziyaret etti.

Türk Caferilerinin lideri Selahattin Özgündüz ve Caferi-Der Başkanı Hasan Babür ile görüşen Kurum, inşaatı devam eden Zeynebiye Cami ve Kültür Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Kurum burada yaptığı konuşmada, İstanbul’un farklı renk, ton ve özelliklerden oluştuğunu ve bu uyumdan dolayı kimsenin kınanamayacağını, ötekileştirilemeyeceğini belirterek, “Kimsenin endişelenmesine gerek yok. Bu çeşitlilik İstanbul’un kültürünü yok etmez. tam tersine kültürümüzü zenginleştiriyor, daha dinamik ve verimli kılıyor.” sözünü kullandı.

İstanbul’da dini özgürlüklerin sonuna kadar yaşanabileceğini, aksi bir durumun İstanbul’u boğacağını kaydeden Kurum, şöyle devam etti:

“İstanbul, fetihten önce zalim bir yönetimin elinde nefes alamaz hale gelmişti. Fatih Sultan Mehmet şehre girer girmez herkese koşulsuz inancını yaşama özgürlüğü vaat etti ve bunu orada yaşayan halka da garanti etti. Halk, Fatih Sultan Mehmet’e sahip çıkarak kendilerini baskılardan korudu.” “Bu anlayışın mirasçısı olarak diyoruz ki, hiç kimse inancından ve inancını yaşamasından dolayı kısıtlanamaz. Halkımız inancını doyasıya, huzur içinde, korkusuzca yaşamalıdır. Bu anlayışla herkese eşit davranacağız. Belediye hizmetlerinde adil olun.”

“Söz söylemeyeceğiz, iş yapacağız”

Murat Kurum, her geçen gün büyüyen İstanbul’da hayatın, gerekli altyapı ve üstyapı çalışmalarının yapılamaması nedeniyle giderek zorlaştığına dikkat çekerek, “Tecrübemiz, bilgi birikimimiz ile bu zorluk ve zorlukların üstesinden geleceğiz. ve sizlerle. Laf değil, iş yapacağız. Bu bizim işimiz.” Sözlerini söyledi.

Hizmet anlayışında kimseyi ötekileştirmeyeceklerini belirten Kurum, “Bizim derdimiz, davamız, işimiz İstanbul olacak, İstanbul halkına hizmet olacak, herkesin eşit faydalanması esasına göre olacak” dedi. Belediye hizmetlerinden hiçbir toplumsal kesim, sosyal, kültürel ve dini yapı ikinci planda kalmayacaktır.” dedi.

Hz. Ali’nin, “İnsanlar iki sınıftır. Birincisi din kardeşinizdir. İkincisi yaratılış kardeşinizdir. Hepsine karşı adaletli olun, adaletli davranın. Ne olursa olsun adaletten ayrılmayın.” “Herkes bizim biricikliğimizdir, özümüzdür, canımızdır.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu