Haber

MHP’den İYİ Parti’ye ‘seçim’ yanıtı: Müzakere için…

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, UYGUN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener’in yerel seçime diğer adaylarla gireceklerine dair açıklamasının ‘pazarlıkta elini güçlendirmek’ amacıyla yapıldığını savundu.

Yalçın, 2024 yerel seçimleri öncesinde partisinin il ve ilçe kurultaylarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yerel seçimlerde Maraş merkezli depremden etkilenen 11 ili Cumhur İttifakı’nın kazanmasını hedeflediklerini belirten Yalçın, MHP olarak Ankara ve İstanbul başta olmak üzere yerel seçimlerde kaybedilen illerin geri kazanılması için çalıştıklarını kaydetti. birçok il ve ilçede yeni belediye başkanlıklarına kavuşacak.

CHP ve diğer muhalefet partilerinin elindeki belediyelerin “beceriksizlik, vizyonsuzluk ve ilkesizlik rüzgârına kapıldığını” savunan Yalçın, bu belediyelerin hizmet vermek yerine “bahane ve militan üreten yerel bataklıklara” dönüştüğünü iddia etti.

‘ELİNİZİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN’

Yalçın, CHP’nin “Marksistlerin ve milliyetçilik karşıtı ayrılıkçıların yuvalandığı, milliyetçilerin kovulduğu bir partiye dönüştürüldüğünü” iddia etti.

Yalçın, GÜZEL Partisi’nin yeni siyasi yönelimine de değinerek, şunları değerlendirdi: “IP Genel Başkanı Meral Akşener yerel seçimlere ‘Her yerde farklı adaylarla gireceğiz’ dese, hatta İzmir’in aday ismini açıklasa bile bu sadece güçlenmedir. pazarlıkta onun parmağı var.”

Yalçın, “Kısa bir süre önce uygun önerilere kapıyı açık bırakan IP Direktörü, yarın reddedemeyecekleri teklifler geldiğinde mutlaka değerlendirecektir” diyen Yalçın, İstanbul ve Ankara ile ilgili şunları söyledi:

“İP’in milletin gözünde hiçbir değeri olmayan CHP’den başka sığınacak limanı, HDP’den ve mikro partilerden başka yanaşacak limanı yoktur. Şimdiden söyleyelim, Ankara’da olmasa da İstanbul’da İP, küçük çıkarlar karşılığında CHP’nin kuyruğuna girecek ya da muhalefet partilerine bağlanacak. Bir il ve iki ilçe belediye başkanlığı için IP’nin tüm itibarının muhalefet limanı gümrüklerinde ihaleye çıkacağı ileride görülecektir. CHP İP’siz yapamayacağı için Meral Akşener’e yönelik her türlü aşağılama ve hakaret karşısında sessiz kalıyor. Kemal Kılıçdaroğlu ve arkadaşları her türlü eleştiriye rağmen yutkunuyor. Kısacası siyasetin muhalefet ekranında muhteşem bir orta oyun oynanıyor.” (HABER MERKEZİ)

haberselim.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu