Yaşam

Mercury Ödüllü Benjamin Clementine Zorlu PSM’de

İlk albümü ‘At Least for Now’ ile Mercury Prize’a layık görülen Benjamin Clementine, PSM Loves Summer by %100 Music kapsamında 12 Ağustos’ta Violent PSM Turkcell Sahnesi’nde seyirciyle buluşacak.

Benjamin Clementine, sağlık sorunları ve maddi sıkıntılar nedeniyle sokakta başladığı müzik kariyerine 2015 yılında çıkardığı ilk albümü ‘At Least for Now’ ile devam etti. Aynı yıl bu albümle Ivor Novello Ödülleri’nde hem Mercury Ödülü’ne hem de Yaşam Boyu Başarı Ödülü’ne layık görüldü. Sanatçı, sanata katkılarından dolayı 2019 yılında Fransız hükümeti tarafından Sanat ve Edebiyat Şövalyesi ilan edildi.

İkinci albümü ‘I Tell A Fly’ ile başarısını sürdüren sanatçı, 2019’un en bilinen filmlerinden biri olan ‘Joker’de kullandığı ‘London’ kurgusuyla da bilinirliğini artırdı. Son albümü ‘And I Have Been’ ile dinleyicisiyle buluşan Benjamin Clementine, dünyanın en prestijli sahnelerinin yanı sıra Glastonbury, Coachella, Montreux Jazz Festival, Eurosonic Festival ve Reading & Leads gibi önemli festivallerde sahne aldı.

Benjamin Clementine konser biletleri passo.com.tr’de satışta. (KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

polatelihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu