Haber

Limon bahçesindeki 600 ağacı köklerinden kestiler

MERSİN’in Mezitli ilçesinde Fatih Yalın’a (50) ilişkin limon bahçesindeki 600 ağaç, kimliği belgisiz kişi ya da bireylerce kökünden kesildi. Şikayetçi olan Yalın, “Kim, neden böyle bir şey yapar? Hangi vicdan bu ağaçlara kıyar?” dedi.

Olay, 9 Kasım günü sabah saatlerinde Bazön köyünde meydana geldi. Fatih Yalın’a ait 5 dönüm arazi üzerine ekili 7 yaşındaki 600 limon ağacı kökünden testere ile kesildi. Komşusunun verdiği haber üzerine bahçeye giden Yalın, manzara karşısında şoke olup, jandarmaya haber verdi. Bölgede inceleme yapan jandarma, şüpheli ya da şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

‘600 AĞAÇTAN BİRKAÇ TANE KALMIŞ’Bahçesine geldiğinde gördüğü manzara karşısında çok şaşırdığını belirten Fatih Yalın, “Sabah yan bahçeye gelen komşumuz ağaçların kesili olduğunu fark edince arayıp haber verdi. Hemen bahçeye geldik. 600’den fazla ağacımızın neredeyse hepsi kesilmiş. Birkaç ağaç ayakta kalmış. Görünce dünyalar başıma yıkıldı. Jandarmayı aradık, inceleme yaptılar. Bunu yapan vicdansızların bulunarak, en ağır cezayı almasını istiyorum” dedi. ‘İLK DEFA PARA KAZANACAKTIM’

Ata yadigarı bahçedeki ağaçlarının kesildiğini anlatan Yalın, “Bu bahçeye çocuğum üzere baktım, ağaçlara her gün ilgi gösterdim. Üzerinde meyve olan ağaçlarım kökünden kesildi. Bu nasıl bir vicdansızlık? Keşke otomobilime, bana ziyan verselerdi de bu ağaçlara kıymasalardı. 7 yaşındaki ağaçlar, meyve verme yaşına gelmişlerdi. Birinci sefer bu sene para kazanacaktım. Artık tekrar ekeceğim, en az 10 yıl geri gittim. Kim, neden bu türlü bir şey yapar? Hangi vicdan bu ağaçlara kıyar?” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu