Haber

KILIÇDAROĞLU GENÇLERİ SANDIĞA GÖTÜRECEĞİZ

SARIYER’de düzenlenen 50. Gençlik Kampı Sosyal Demokrat Politikalar Eğitimi’ne katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Seçimler tahminen üniversitelerin açık olduğu bir devirde olacak. Münasebetiyle öğrencilerin ikametgahlarının bulunduğu yerle tahsil gördükleri kentler ortasında fark olabilir. ya kayıtları aldıracağız yahut sandığa götüreceğiz ve gidip oy kullanacaklar dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul programları kapsamında bugün Sarıyer’deki 50.Gençlik Kampı Sosyal Demokrat Politikalar Eğitimi’nde CHP’li gençler ile buluştu. Etkinliğe Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra CHP’li milletvekilleri, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve CHP Gençlik Kolları temsilcileri katıldı.

HERKES UMUTSUZLUĞA KAPILABİLİR AMA CHP’Lİ GENÇLER KAPILAMAZt

Kemal Kılıçdaroğlu, Burada hocalarımız hoş şeyler anlatıyorlar size. Geçmişte yaşadıkları anılarını sizlerle paylaşıyorlar. Ben de onların bir kısmını vakit zaman dinlerim. Sahiden hoş. Zira hayatın hoşluğu biraz da espriye bağlıdır. Latife, espri yapmayı sakın ha unutmayın. Güler yüzlü olmayı sakın unutmayın. Asla ve asla karamsar olmayın. Ümitsizlik bizim kitabımızda yazmaz. Ulusal Kurtuluş Savaşı en sıkıntı şartlarda verilmiştir ve hiç kimse ümitsizliğe kapılmamıştır. O nedenle efendim baskı var, tweet bile atamıyoruz. Çok karamsar bir ortam var. Ümitsizliğe kapıldım. Herkes kapılabilir lakin Cumhuriyet Halk Partili gençlerin ümitsizliğe kapılma, hakları ve yetkileri yoktur. Siz umudu büyüten şahıslarsınız. Umudu büyütmek zorundasınız. Zira sizler geleceği inşa etmek için yola çıkan şahıslarsınız. Cumhuriyet Halk Partililerin her birisinin tek tek vazifesi sağlıklı ve dengeli bir geleceği inşa etmektir. Siz geleceği inşa edeceksiniz. Geleceği nasıl inşa edeceğiz Demokratik yollarla geleceği inşa edeceğiz. Demokrasiden asla ve asla ödün vermeyeceğiz. Baskı kurabilirler, şiddet uygulayabilirler fakat unutmayın sabırla, umutla, sağlıklı ve dengeli adımlarla hoş bir geleceği daima bir arada inşa edebilelim dedi.

HERKESİN KARARLILIKTA SANDIĞA GİTMESİNİ İSTEYECEĞİZ

Kılıçdaroğlu, Bir, sakın ola ki ‘Ya sandığa gitmesek de olur, bugün biraz işlerim var’ asla demeyeceğiz. Demeyeceğiz, dedirtmeyeceğiz de. Herkesin kararlılıkta sandığa gitmesini isteyeceğiz. Yanlış hatırlamıyorsam 6 buçuk milyon genç birinci kere sandığa gidip oy kullanacak. Fevkalâde bir şey. Geçmiş seçimlerde herkes tıpkı partiye oy verse dahi 6 buçuk milyon genç birinci sefer sandığa gidip demokrasiden yana oy kullandığında Türkiye’nin tarihini değiştirecek. Aslında önümüzde fevkalâde bir olay var. Nedir biliyor musunuz Dünya siyaset tarihine bırakacağınız hoş bir miras var. Otoriter bir idaresi, demokratik sistemlerle sandığa giderek. Dünya siyaset tarihi Türkiye Cumhuriyeti gençlerinin otoriter bir idaresi demokratik yollarla değiştirdiklerini görecek ve tarih bunu yazacaktır. Tahminen bunun farkında değilsiniz. Kullandığınız oyun altın kıymetinde olduğunu tahminen bilmiyorsunuz. Tahminen kavrayamıyor bütün gençlerimiz lakin sandığa gidip oy kullandığınızda tıkanan bütün demokratik kanalların tekrar açılmasını sağlayan bir güç olarak ortaya çıkacaksınız. Bu sizin için ne kadar bedelli Bilmiyorum fakat Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin geleceği ve bekası için son derece bedelli. Seçimler tahminen üniversitelerin açık olduğu bir periyotta olacak. Münasebetiyle öğrencilerin ikametgahlarının bulunduğu yerle tahsil gördükleri kentler ortasında fark olabilir. Orada size daha büyük bir vazife düşüyor. O gençlerin sandığa gidip oy kullanmalarını sağlamanın yolunu ve tekniğini bulacaksınız. Gerekirse biz hepimiz Cumhuriyet Halk Partililer olarak seferber olacağız. ya kayıtları aldıracağız, sandığa götüreceğiz yahut göndereceğiz, gidip oy kullanacaklar diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu