Haber

Kartal Belediyesi, Arama Kurtarma Birliği Üyelerine Doğada Yaşama ve Arama Kurtarma Eğitimi Verdi

Kartal Belediyesi, olası afet ve acil durumlara hazırlıklı olmak ve hızlı müdahale edebilmek için ilçe genelinde afet eğitimlerini sürdürüyor.

Kartal Belediyesi Afet İşleri Müdürlüğü tarafından Kartal Belediyesi Arama Kurtarma Birliği üyelerine yönelik yeni bir eğitim faaliyeti gerçekleştirildi.

‘Doğada Hayatta Kalma ve Arama Kurtarma’ konulu eğitim, Çekmeköy Koçulu Mahallesi Kamp Alanı’nda açık havada gerçekleştirildi. 60 kişilik bir grubun katıldığı eğitimlerde, katılımcılar bir gece kamp kurarak birçok farklı bahis dalında teorik ve uygulamalı eğitim aldılar. Uzman eğitmenler rehberliğinde kendi çadırlarını ve yaşam alanlarını kuran katılımcılar, kişisel gelişim ve afetlerde gerilim yönetimi, kamp eğitimleri, doğada yaşam, doğada hayatta kalma, doğada arama kurtarma ve yaralı tahliye eğitimleri aldı. ve tatbikatları gerçekleştirdi.

Eğitmenler tarafından hazırlanan farklı durum senaryolarına göre eğitim alan katılımcılar, ormanda kaybolan 2 vatandaşın ilk yardım ve uygun şekilde tahliyesi konulu tatbikatları başarıyla tamamladı.

Doğada Yaşam ve Doğada Hayatta Kalma Eğitmeni Ahmet Örnek, “Böylesine güzel bir ekiple deneyimlerimi paylaşmaktan onur duyuyorum. Önemli olan doğada hayatta kalmak değil, doğayı yaşatmaktır.”

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Cengiz Türkmen de kamp alanını ziyaret ederek, katılımcıların antrenman ve tatbikatlarını izledi. Başkan Yardımcısı Türkmen, olası bir afete müdahale edecek 60 kişilik ekibin gerçek doğa koşullarında aldıkları eğitimlerle daha donanımlı hale geleceğini söyledi. Tüm katılımcı ve eğitmenlere özveri ve emekleri için teşekkür eden Türkmen, Kartal Belediyesi olarak afetlere hazır bir Kartal yaratmak için çaba sarf ettiklerini kaydetti.

habergulnar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu