İş

Kahramanmaraşlı genç girişimci kendi markasını yaratıp istihdam sağlıyor

Kahramanmaraş’ta genç girişimci 3-4 kova yoğurtla işe başladı, artık kendi markasını yarattı

Genç girişimci kurduğu tesisle 8 kişiye istihdam sağlıyor.

KAHRAMANMARAŞ – Kahramanmaraş’ta ailesinin desteğiyle kendi markasını yaratan genç girişimci, 8 kişiye istihdam sağlıyor.

Türkoğlu ilçesine bağlı Yeşilyöre Mahallesi’nde yaşayan Rukiye Kök (30), kurduğu işletmede yoğurt, süt, tereyağı, krema, peynir gibi ürünler yaparak geniş bir pazar alanı oluşturmak istiyor. Annesinin tek keçisi ile bu işe başladıklarını belirten Kök, “Artık hem işlerimizi kurduk hem de markalarımızı oluşturduk.”

Bu konuda ailesinin kendisine maddi destek sağladığını belirten Kök, “Ben Türkoğlu’nun Yeşilyöre köyünde kalıyorum. Yeşilyöre’de böyle bir iş kurmak istiyorduk. Eksik olanı düşündüğümüzde yoğurt işi olduğunu düşündük. eksik. Genç bir girişimci olarak böyle bir şey yaptım. Bunun için kendimle gurur duyuyorum. Yoğurt, süt, tereyağı, krema, peynir gibi ürünleri burada işleyip pazarlıyoruz. Aslında bir aile işi diyebiliriz. Ailem bu konuda beni finanse etti. Beni bu konuda hiçbir zaman yalnız bırakmadılar. Yapamayanlara da ilham kaynağı olmamızı istiyorum” dedi.

Kök, “Annemin tek keçisi vardı. O her zaman bu işi büyütmek istiyordu. Aileye katkıda bulunmak istiyordu. En büyük ilham kaynağımın annem olduğunu söyleyebilirim. 3-4 kovayla başladık ve şu anda onu yarattık.” kendi markamız. Günde 2 buçuk ton süt işliyoruz. Yeşilyore Yoğurt olarak yolumuza devam ediyoruz. Ve aile tesisi oluşturduk. Artık hem markamız hem de biz her yere hizmet veriyoruz. Bundan sonraki hedefim bir marka yaratmak. Büyük bir pazar alanı, ismimizi daha çok yere duyurmak. Büyük bir işletme açıp burayı büyütmek istiyorum. Herkese buraya gelmek istiyorum. Sizi bekliyoruz. Gelin buraya, bir ayran alın, yoğurdumuzu tadın ve biz Sizi burada ağırlayacağız” dedi.

karacasu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu