Haber

HALF MOON BAY – California eyaletinde iki farklı kreşte açılan ateş sonucu 7 kişi öldü.

ABD’nin Kaliforniya eyaletine bağlı San Mateo ilçesinde iki farklı kreşte düzenlenen silahlı saldırıda 7 kişi hayatını kaybetti.

San Mateo Şerif Ofisi, ilçede bir noktada düzenlenen silahlı saldırıda 4 kişinin hayatını kaybettiğini, 1 kişinin de yaralandığını, birkaç kilometre uzaklıktaki başka bir saldırıda ise 3 kişinin hayatını kaybettiğini, 4 kişinin de yaralandığını duyurdu.

Şerifin ofisi tarafından Twitter’da paylaşılan bir paylaşımda, baskınlara karıştığından şüphelenilen 67 yaşındaki Zhao Chunli adlı kişinin gözaltına alındığı duyuruldu.

7 kişinin hayatını kaybettiği, 5 kişinin de yaralandığı saldırıların zanlısının, bir otoparkta aracının içinde tabancayla yakalandığı kaydedildi.

Şerif Christina Corpus medyaya yaptığı açıklamada, kreşlerdeki kurbanların Zhao’nun meslektaşları olarak kabul edildiğini söyledi.

Corpus olayla ilgili detayları paylaşmazken, olay yerindeki çocukların silahlı saldırılara tanık olma ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti.

Şerif Corpus, ilçe Denetleme Kurulu Başkanı Dave Pine’ın şüpheliyi “hoşnutsuz bir işçi” olarak tanımlamasına rağmen, silah sesinin nedeninin şu anda belirlenemediğini söyledi.

Eyalete bağlı Los Angeles kentinde hafta sonu binlerce kişinin katıldığı etkinlikte; Ay takvimine göre yılbaşı kutlamaları sırasında düzenlenen silahlı saldırıda 11 kişi hayatını kaybetti. Böylece Kaliforniya’da son 3 günde meydana gelen silahlı saldırılarda 18 kişi hayatını kaybetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu