Haber

Bursa’da sel riski var mı? Bugün Bursa’da sel bekleniyor mu, yağmur yağacak mı?

bursa Sel riski var mı? Özellikle son günlerde etkisini gösteren şiddetli yağışların ardından sorduğu soru internette merak ediliyor ve araştırılıyor. Belirtilen 11 ilde yaşayan vatandaşlara sel ve su baskınlarına karşı dikkatli olmaları çağrısında bulunuldu. Peki Bursa’da sel riski var mı? Bugün Bursa’da sel bekleniyor mu, yağmur yağacak mı?

BURSA’DA SEL RİSKİ VAR MI?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sarı kodlu uyarı yapıldı. Afyonkarahisar, Artvin, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Eskişehir, Kütahya, Manisa, Rize, Trabzon, Uşak bu illerin ortasında yer almaktadır. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, bu illerde yaşayan vatandaşları uyararak, “Olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmak isterim” ifadelerini kullandı. Buna göre Bursa’da su baskını riski var.

Kavurucu yaz sıcaklarının ardından eylül ayının girmesiyle birlikte ülke genelinde sağanak yağışlar başladı. Birçok şehirde sel ve su baskını yaşanırken; Kırklareli’de 5, İstanbul’da 2 kişi hayatını kaybetti. Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün için 11 ile kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Kaynak: Haberler.com / Gündem

hinis-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu